Zalety wirtualnego spaceru 3D oraz modeli wnętrz 3D dla firm

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących przygotowania wirtualnego spaceru VR, wejdź na www.fotografsv.pl.

Wirtualny spacer z modelem 3D to świetny sposób na zaprezentowanie potencjalnym klientom naszej nieruchomości, powierzchni usługowej czy biura, które zamierzają np. wynająć. Dla sporej ilości osób sposobność zwiedzenia danego wnętrza przed podpisaniem umowy jest ogromnie istotna, a my udostępniając taki wirtualny spacer z modelem 3D, możemy pomóc podjąć im korzystną dla nas decyzję. Czym zatem są wirtualne spacery i modele 3D? Jak można zastosować taką wizualizację w biznesie i dlaczego powinno się to robić? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Jakie zastosowanie ma wirtualny spacer z modelem 3D?

Wnętrza 3D to opracowany w oparciu o wielu fotografii model 3D danej nieruchomości, któremu przyglądamy się niczym „domkowi dla lalek”. W tego typu modelu widzimy rozkład wszystkich wnętrz, a my mamy możliwość go zbliżać, przesuwać i skupiać się na wybranych pomieszczeniach. Model udostępnia się odbiorcom w wersji interaktywnej, tym samym mają oni dostęp do ogólnej bryły nieruchomości oraz do wnętrz 3D. Niezależnie od wykonania samego rzutu i modelu wnętrza 3D, można również wybrać interaktywną wersję ze spacerem wirtualnym. Jest to najpopularniejsza opcja. Polega ona na tym, że poza przeglądaniem samego modelu 3D pomieszczeń, przykładowo hostelu lub siedziby przedsiębiorstwa, jesteśmy w stanie przenieść się pojedynczym kliknięciem myszki do wybranego wnętrza, a następnie zacząć jego zwiedzanie od środka. Wirtualny spacer VR daje możliwość także przechodzić do kolejnych pomieszczeń tak samo jak w rzeczywistości.

Dlaczego powinno się zamieścić wnętrza 3D?

Za pośrednictwem modeli 3D z wirtualnym spacerem jesteśmy w stanie szczegółowo zademonstrować klientom konkretny budynek i jego wnętrza. Taką formę promocji można wykorzystać do prezentacji hostelu, warsztatu czy baru, jak również w prosty sposób pokazać dużemu kręgowi zainteresowanych jak “od środka” wygląda nasze przedsiębiorstwo. Wnętrza 3D możemy też wykorzystać, w celu sprzedaży mieszkania, żeby potencjalni nabywcy byli w stanie gruntownie przyjrzeć się nieruchomości.

Jest wiele argumentów, dla których warto przygotować modele 3D wraz ze spacerem wirtualnym. Pierwszy z nich to opcja umieszczania ich na naszej stronie internetowej, w Google Maps lub udostępnianie ich w innych przydatnych miejscach. Wirtualny spacer z modelem 3D daje też świetną możliwość nakłonienia klientado skorzystania z naszych usług. Klienci, którzy poznają bliżej naszą firmę będą darzyć ją o wiele większym zaufaniem i zaczną postrzegać jako rzetelną markę. Jest to również bardzo dobra metoda na wyróżnienie się na tle konkurencji, ponieważ obecnie – mimo szerokiej dostępności tej technologii – większość firm z niej nie korzysta. Model wnętrza 3D można zdobyć w prosty sposób — wystarczy zlecić jego opracowanie doświadczonemu fotografowi.

Siedziba:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]