Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd często trudno odnaleźć się w natłoku informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o pokazach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą zabytki i galerie, hotele, pensjonaty i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Z kolei dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi czar regionalnego folkloru, zamek na Wawelu oraz regiony agroturystyczne.

Witryna o zabytkach w Małopolsce dba również o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Niezwykle pomocny dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, w którym poznają popularne słówka i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego