Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

Sprawdź, gdzie zamówić aparaty do magnetoterapii, wejdź na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia likwiduje też obrzęki, poprawia krążenie, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na duże gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele przenośne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]