informacje o zdrowiu, blog o zdrowiu i urodzie

Czy warto czytać blogi o zdrowiu i zdrowym stylu życia?

W internecie można bardzo szybko wyszperać informacje na dowolny temat. Internauci mają w szczególności słabość do radzenia się Google odnośnie kwestii zdrowotnych, często wręcz poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji ze specjalistą długim przeszukiwaniem sieci w celu znalezienia na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to dobry sposób stosowania informacji publikowanych na portalach o zdrowym stylu życia?

Portal o zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej porady lekarskiej

W natłoku treści o dietach, zabiegach estetycznych i zdrowiu publikowanych online znajdzie się wiele solidnych artykułów przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych tematyką zdrowotną i od lat pracujących w zawodach związanych z medycyną. Jednak korzystanie z porad umieszczanych na blogach o zdrowiu lub urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do porady lekarskiej. Portal o zdrowym stylu życia, o ile zapewnia rzetelnych informacje, może natomiast być świetnym źródłem pobocznej wiedzy, która ułatwi czytelnikowi nawigację po świecie usług medycznych. Poznanie w sieci szczegółowego opisu operacji objaśnionej niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem zaplanowanego zabiegu i zmniejszyć stres przez niego wywołany. Natomiast wpis z deskrypcją symptomów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy specjaliście.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl