Czym jest AMD i jak je leczyć?

W tym miejscu znajdziesz szczegółowe wiadomości na temat lasera 2RT Kraków.

AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która rozwija się u osób w starszym wieku i kategorycznie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Dzisiaj biegli okuliści oferują pomoc w korekcji tej przypadłości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wcześniejszej sprawności.

Uzależnienie od papierosów i pozostałe prawdopodobne przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki oka cechująca się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to właśnie ona powoduje, że widzimy wyraźnie. AMD jest chorobą, która objawia się zaburzeniem obrazu oraz pogorszeniem ostrości wzroku. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. AMD dotyka najczęściej osoby, które skończyły 50. rok życia, ale podłoże przyczynowe choroby nie zostało wciąż do końca zrozumiane. Zakłada się jednakże, iż za AMD odpowiada niewłaściwy tryb życia – przykładowo palenie papierosów, nadwaga czy nadmierna ekspozycja na światło UV. Istotne mogą być również uwarunkowania genetyczne, a także pozostałe schorzenia występujące równocześnie, np. hipertonia czy hiperglikemia. Współczesna medycyna wytworzyła szczęśliwie techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się z wykorzystaniem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na postać suchą zwyrodnienia.

Leczenie plamki żółtej – jak przebiega?

Specjalistyczny laser 2RT oddziałuje na starzejące się komórki oka zarazem nie wywołując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Terapia ta jest bezpieczna a więc może być wykonywana u wielu grup chorych zagrożonych wadą albo całkowitą utratą wzroku. Technologia laserowa spowalnia procesy zwyrodnieniowe i aktywuje komórki do odtwarzania się. Laser 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla chorego. Przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, a sama praca lasera nanosekundowego trwa jedynie parę minut.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]