Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie jest to oczywiście dobre rozwiązanie, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz też posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia osiągniecie trwałych efektów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać kilka zdań o tym, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – unikać palenia tytoniu, napojów zawierających alkohol oraz bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują ból oraz obrzęk.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego tak ważne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami wcześniejszych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.