Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Kliknij tu, jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości o operacji wzroku Kraków.

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i nierzadko groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korekcjiwzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny i nieinwazyjny

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie dalekowzroczności, presbiopii, jaskry, a także wielu pozostałych schorzeń. Ogromnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku cechująca się wysoką efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczony personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dopasuje najlepszą metodę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny sprzęt diagnostyczny, tym samym mogą zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Oprócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem użytecznym w diagnozowaniu stanów zapalnych, jaskry oraz pozostałych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi kwestiami, jak przykładowo ciałem obcym w oku bądź usuwaniem kaszaków.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]