Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Mocne i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać piękny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj wspaniały uśmiech

Mycie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (woski, paski, żele), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne efekty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest także dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do dwóch lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.