Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Dalsze informacje o maszynie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród aparat uciska kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest sporo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. nowotwór czy miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]