Tatuaż włosów czyli mikropigmentacja skóry głowy

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o mikropigmentacji skóry głowy we Wrocławiu, znajdziesz na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-skory-glowy/.

Utrata włosów aktywowane jest wieloma czynnikami i może dotyczyć różnych obszarów ciała. Aczkolwiek kiedy łysienie dotyka głowy, czyli miejsca które stale jest widoczne i które trudno ukryć przed wzrokiem osób trzecich, może to źle wpłynąć na samopoczucie i przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości.

Behawioralne oraz zdrowotne przyczyny wypadania włosów

Włosy tracimy regularnie. Codziennie wypada ich mniej więcej sto sztuk i jest to ilość, której zazwyczaj nie zauważamy. Wiele czynników może jednakże zauważalnie nasilić proces utraty włosów. Utrata włosów ma podłoże medyczne, jak np. łysienie plackowate bądź androgenowe, jednakże jednakowo istotny wpływ na jego intensyfikację mają nasze własne nawyki. Łysienie bywa następstwem nieodpowiedniej diety, nieprawidłowo bądź zbyt często przeprowadzonych zabiegów farbowania albo rozjaśniania włosów, a także niepoprawna ich pielęgnacja. Spory wpływ na włosy ma dodatkowo napięcie, jaki odczuwamy z różnych powodów. Stres wywołuje psychogenne łysienie, a w skrajnych przypadkach prowadzi wręcz do tego, że osoba nieświadomie sama skubie włoski z podbródka czy głowy i ostatecznie niszczy ich mieszki.

„Tatuaż” głowy kamufluje następstwa wypadania włosów

Odbudowa włosów po kompletnym ich wypadnięciu oraz leczenie rzadkich włosów są możliwe za pomocą ich transplantacji. Ten zabieg jednakże łączy się z dość wysokimi kosztami i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Ale istnieje alternatywne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z upływem lat zyskuje coraz większe uznanie. Mikropigmentacja medyczna ukrywa skutki wypadania włosów przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry barwnika, który imituje lekko odrośnięte włosy. W ten sposób na całkowicie wyłysiałej głowie osiąga się efekt krótkiej fryzury, a w przypadku rzadkich włosów – efekt gęstszej czupryny. Fakt, że skóra jest pokryta barwnikiem jest zasadniczo niewidoczny i da się to wyczuć tylko jeśli dotknie się skóry. Warto zaakcentować, że mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie spowoduje wyrośnięcia nowych włosów. Natomiast barwnik ze względu na łuszczenia się skóry z czasem blednie i zwykle po 12 miesiącach potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]