W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Nie trać wiary! Specjalistów od terapii małżeńskiej UK poznasz na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może przechodzić najróżniejsze problemy. Na szczęście obecnie można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi problemami. Specjalista pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niewiernością jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, gdy między małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności i scementować partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko branie, ale również dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich trudności. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, żeby świetnie radzić sobie z problemami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy spowodowała, że dzisiaj bez trudu można wyszukać polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia pracę nad problemem i zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a dzięki niej partnerstwo może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339