Meble potrzebne w każdym domu – o stoliku kawowym

Szukasz designerskich stolików kawowych? Wejdź na stfurniture.com/produkty/meble/stoliki-kawowe/.

Chociaż czasem niektórzy projektanci wnętrz nieraz nie uwzględniają go w aranżacjach, stolik kawowy nadal jest istotnym meblem, który można znaleźć w większości naszych mieszkań. Nie jest to zadziwiające, gdyż mebel ten łączy w sobie zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną.

Stolik kawowy – miejsce na herbatę i przechowywanie małych urządzeń

Większość czasu przesiadujemy w pokoju dziennym. W tym pomieszczeniu relaksujemy się, czytamy książki, podejmujemy gości, oglądamy filmy i tu nierzadko także jemy. Naturalne jest więc, iż meble wykorzystane do urządzenia salonu powinny komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która równolegle pozwala na jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak sama nazwa wskazuje, służy w głównej mierze jako mebel, na którym układamy kubki z kawą czy herbatą i ciasteczka, wtedy gdy przyjmujemy gości, ale również gdy odprężamy się z bliskimi. Inne zadanie stolika kawowego to miejsce składowania niewielkich urządzeń i drobiazgów, po które raz za razem sięgamy, przykładowo komórki, pilota do telewizora, okularów lub czasopism, którymi w danym momencie się zaczytujemy. Jest to także powierzchnia, gdzie można łatwo umieścić małe ozdoby, jak świeczniki bądź potpourri z suszonych kwiatów.

Nowoczesne stoliki kawowe – dobierzesz do każdego stylu aranżacji aranżacji

Mimo swoich szeregu zastosowań stolik kawowy musi być w do pewnego stopnia niezauważalny, czyli stosownie wpasowany w układ pomieszczenia. Jest to na ogół niewysoki mebel – ma zazwyczaj 40 centymetrów wysokości, dlatego że nie powinien przesłaniać przestrzeni salonu, ale również umieszczone na nim drobiazgi i filiżanki muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które z nich korzystają. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe tworzone w studiach doświadczonych projektantów rewelacyjnie łączą w sobie rolę użytkową oraz dekoracyjną. Różnorodność form tych stolików kawowych powoduje, iż klient bez problemu trafi na model odpowiedni do loftu, stylu hygge bądź vintage. Warto zdecydować się meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z drewna, z zachowaniem najwyższych standardów, co gwarantuje, iż będą nie tylko pięknie się prezentować, ale będą także solidne.

Siedziba:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]