Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz panele podłogowe.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – trzeba odczekać dwie doby, aż wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem możesz mieć problemy z ich zwrotem. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]