Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Nie czekaj! Sprawdź świetną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci w dobrej cenie.

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – ozdabiać ciastka czy wybierać i przynosić składniki. Pragniesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko nabywają przydatne umiejętności, ale także uczą się niezależności i rozwijają swoją kreatywność. A po prostu kapitalnie się bawią. Nauka prostych przepisów, łączenie niecodziennych smaków i wybieranie i mieszanie ingredientów – to wszystko powoduje, iż maluchy chętnie eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają też zasady, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co w dużym stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą również uczestniczyć rodzice, jest to zatem doskonała sposobność do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później degustować to, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają 3 godziny. W trakcie warsztatów dzieci przyrządzają danie główne oraz deser. Mali adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu udekorowanej świeżymi dodatkami, pachnącej tradycyjnej pizzy, czy też przygotować apetyczny makaron na słono bądź słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też przepyszny deser – mus z mascarpone oraz lodami truskawkowymi. Lekcja powiązana z zabawą to doskonały sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ukochanych potraw daje dzieciakom moc szczęścia. Nawet bardzo niepokorny maluch będzie z pasją uczestniczył w ozdabianiu deseru bądź pieczeniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz doskonałe podejście do dzieci.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]